0

aaa 822 views

خبر

بسیج مردمی عراق”حشدالشعبی”چیست؟

فوریه 11, 2016 در 6:24 ق.ظ توسط

بسیج مردمی عراق– حشد الشعبي چیست؟

الحَشد" به زبانِ عربی به معنای بسیج و" الشَعبی" بمعنای مردمی می‌باشد. ترکیبِ این دو واژه نیز بمعنای بسیجِ مردمی است.

الحشد الشعبي) که به بسیج عراق  معروف است، به نیروهای شبه‌نظامی شیعه عراق گفته می‌شود که در کنار ارتش این کشور قرار دارند.

در سال ۲۰۱۴ و پس از افتادن موصل در21 خرداد ۱۳۹۳ (۵ تا ۱۳ ژوئن ۲۰۱۴ میلادی) به دستِ نیروهای داعش در واکنش به فتوای مرجعان عراقی به‌ویژه فتوای جهاد آیت‌الله سیستانی، این نیرو تشکیل شد. هدف این نیروها کمک به ارتش و نیروهای امنیتی عراق برای پاسداری از مکان‌های مذهبی و نیز مقابله با تهاجم است.

عقیل حسینی رئیس شورای بسیج عراق را ادامهٔ بسیج ایران توصیف کرد. وی پیشتر گفته‌بود که بسیج عراق با تجربهٔ بسیج ایران تشکیل شده‌است. نوری مالکی نیز که هنگام سقوط موصل نخست‌وزیر عراق بود تصریح کرد که ما در ساختار بسیج عراق از بسیج ایران الگو گرفتیم.

عمدتاً ساختار و بدنه نظامی حشد شعبی را شیعیان عراق تشکیل می‌دهند اما بعدها برخی عشایر سنی عراق از استان صلاح‌الدین و استان نینوا و استان انبار و نیز افراد فیلی و مسیحیان عراقی نیز به آن ملحق شدند.

تعداد نیروی آن‌ها حدود 100000(یکصدهزار)نفر می باشد. حقوق ماهانه افراد آن ۷۰۰ هزار دینار به اضافه ۱۲۵ هزار دینار حق غذا است.مناطق عملیاتی آن‌ها بغداد، بابل، دیالی، صلاح الدین، انبار، الکرمه از توابع شهر فلوجه در انبار است. نیروهای بسیج مردمی از سلاح‌های ایرانی و سلاح‌های موجود در عراق و سلاح آمریکایی استفاده می‌کند.

حیدر العبادی فرمانده کل بسیج مردمی است. 

فرمانده بسیج مردمی ابومهدی مهندس است. 

فالح فیصل فهد الفیاض رئیس هیئت بسیج مردمی

صادق السعداوی رئیس ارکان هیئت 

کریم النوری عضو هیئت بسیج مردمی وسخنگوی رسمی

 احمد الاسدی سخنگو و عضو هیئت بسیج مردمی است

                                                  ***

مدیریت سایت-پیراسته فر: درنیمه خرداد ۱۳۹۳ ( ژوئن ۲۰۱۴)حیوانات انسان نمایی بعنوان"داعش"واردعراق شدند وبا تبانی که با جرثومه ها بعثی که دررأس کاربودند مثل استاندارنینوا"اثیل النجیفی"(که برادراسامه النجیفی رئیس پارلمان"وقت" عراق)بود

بنده در21خرداد93 واردعراق شده بودم(برای مأموریت ستادبازسازی عراق،داعش یک روزقبل ازما به موصل .نینوا لشکرکشی کرده بود)بعلت سلطه این گروه  برجاده بغدادبه سامرا،ماتا2هفته انتظارهم نتوانستیم به سامرابرویم دراین مدت اطلاعات خوبی بدست بیاورم،دریکی ازاین اسنادنامه ای رایکی ازفرماندهان سپاه بدر،ارائه داد که درآن استاندارنینوابه نیروهای نظامی وانتظامی بخشنامه کرده بود که بمحض  رسیئن نیروهای "مجاهد"بارهاکردن کلیه ادوات  وتجهیزات عفب نشینی کنند

وآن مسؤل عراقی میگفت چندروزقبل شایعه شده بود که عراق قصدحمله به مناطقی ازعراق رادارد،ولی "النجیفی" شب قبل ازحمله باهماهنگی شبکه تلویزیون عراق به مناطق مختلف عراق"شهرها"می رفت ومصاحبه می کرد که همه چیزسرجایش است ،امنیت کامل برقراراست وبه مردم عراق اطمینان خاطرمی داد که هیچ  خطری تهدیدشان نمی کند ،تلویزیون پخش مستقیم می کرد

بدینصورت وفاداران به حزب بعث به کشورشان خیانت کردند وکشوررا2دستی تحویل داعش دادند،حداقل برای سلطه این گروه نروریستی تسهیلاتی فراهم کردند.

مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق درهمان دوران به ایران سفرکرد وبا بعضی ازمسؤلین ایرانی دیدارداشت وبعداربازگشت مصاحبه منافقانه ای کرد.

واما اینکه چرانیروهای بارزانی هیچ مشکلی باداعش ندارند وداعشی ها براحتی درمناطق کردنشین آمدوشددارند وبیشترحاکمیتشان درآن مناطق است"زندگی مسالمت آمیزی دارند،جای تأمل است!./پایان تحلیلم

                                                                                   ***

تشکیل بسیج مردمی عراق از برکات بسیج ایران است

بسيج مردمي عراق

 

 

 

 

 

 


رییس شورای بسیج مردمی عراق در گفت‎وگو با رسا: 
تشکیل بسج مردمی در این کشور را از معجزه‎های تاریخ و باقیات صالحات امام خمینی(ره) و الگویی از بسیج ایران توصیف کرد.

وی گفت: بیش از 30 سال پیش بود که اندیشه تشکیل بسیج از سوی امام خمینی(ره) شکل گرفت که بیش از 100 هزار تن از مجاهدان عراقی نیز برای سرنگونی نظام دیکتاتوری صدام حسین به بسیج پیوستند که نابودی دیکتاتوری به فضل الهی و تلاش مجاهدان محقق شد.

وی افزود: تاریخ در برهه کنونی در حال تکرار است و شاهد تشکیل بسیج مردمی در عراق با فتوای حضرت آیت الله سیستانی جهت شکست تروریست های داعش هستیم.

الحسینی با اشاره به پیوستن صدها هزار تن از مردم به بسیج مردمی عراق، تصریح کرد: صدها هزار تن از مجاهدان عراقی پس از فتوای حضرت آیت الله سیستانی به بسیج پیوستند و بدون اینکه بخواهم مبالغه کنم باید این مساله را معجزه بخوانم.

رییس شورای بسیج مردمی عراق ادامه داد: تشکیل بسیج مردمی را به این دلیل معجزه می دانم که گروه های مقاومت پس از سرنگونی دیکتاتوری صدام تلاش کردند تا بسیج را برای دفاع از عراق تشکیل دهند که اقدامات آنان بی نتیجه بود.

وی تأکید کرد: اما هم اکنون و به برکت نائب امام زمان(عج) یعنی حضرت آیت الله سیستانی شاهد تشکیل بسیج مردمی در عراق هستیم.

الحسینی، بسیج عراق را ادامه بسیج مردمی در ایران توصیف کرد و اظهار داشت:

بسیج مردمی عراق در چارچوب تاریخ جهادی امام خمینی(ره) برای سرنگونی دیکتاتوری صدام صورت می گیرد که هم اکنون به وظیفه دیگر خود یعنی نابودی تروریست های داعش می پردازد.

وی با اشاره به اینکه تشکیل بسیج مردمی در عراق از باقیات صالحات امام راحل است، تأکید کرد که عراق در پرتو بسیج مردمی به قبرستان داعشی ها مبدل خواهد شد. خبرگزاری رسا ـ۱۳۹۳/۹/۹

***

نیروی بسیج مردمی عراق چهارمین نیروی قدرتمند جهان

 مجله کثیرالانتشار «نیوزویک» طی تحلیلی نوشت، نیروهای مردمی عراق از لحاظ قهار بودن و کوبندگی، پس از نیروهای «نوی سیل» آمریکا، «آلفا»ی روسیه و «ایکو کبرای» اتریش قرار می‌گیرند.
نیوزویک نوشت: نیروهای مردمی عراق پس از تسلط داعش بر بخش اعظم استان «نینوا»ی عراق و در لبیک به ندای مرجعیت دینی برای جهاد کفایی به وجود آمد. این مجله آمریکایی افزود: این نیروها (تاکنون) حماسه‌های بی‌نظیری را خلق کرده‌اند و در مناطقی که حتی آمریکایی‌ها از سال 2003 به بعد توفیقی به دست نیاورده بودند، پیروزی‌های بزرگی رقم زدند. این نیروها در «آمرلی»، «جرف الصخر»، «دیاله» و «تکریت» ضربات مهلکی را به داعش وارد کرده‌اند.
عضویت اهل سنت در بسیج مردمی
به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، مقامات استان «الانبار» عراق اعلام کردند، بیش از 1000 تن از عشایر سنی عراق برای مقابله با داعش، به نیروهای بسیج مردمی پیوستند.
«صهیب الراوی» استاندار الانبار در مراسم رژه این نیروهای داوطلب آموزش دیده در شهرک «عامریه» این استان گفت: داعش که دستش به خون مردم عراق آلوده شده است، حق زندگی کردن ندارد. وی خطاب به عشایر الانبار گفت: امروز انقلاب خود علیه داعش را اعلام می‌کنیم.
داعش خرداد سال گذشته، از سوریه وارد عراق شد و برخی مناطق این کشور را اشغال کرد. تاکنون هزاران عراقی، از مذاهب و قومیت‌های مختلف، به دست داعش کشته شده‌اند. شماری از عناصر به جا مانده از رژیم بعث عراق، آمریکا و برخی کشورهای مرتجع عربی مثل قطر و عربستان حامی داعش در این کشور هستند.
اختلافات در داعش
خبرها از «موصل» مرکز استان نینوا حاکی است که حدود 400 نفر از عناصر داعش در اعتراض به جنایات این گروه تروریستی، از این گروه جدا شده‌اند. طبق این گزارش، داعش جنایات خود را به حدی گسترش داده که اعتراض برخی از اعضای خود را موجب شده است.
موصل حدود یک سال است که در اشغال داعش بوده و مردم این شهر تاکنون ستم‌های زیادی را از جانب این گروه متحمل شده‌اند.
 «صدرالدین قپانچی» امام جمعه نجف، از دولت و فرماندهان نیروهای مردمی خواست مشکلات تاکتیکی و سیاسی را که مانع آغاز عملیات آزادسازی موصل می‌شود هر چه سریعتر برطرف کنند/۱۹ارديبهشت۱۳۹۴کیهان بنقل ازخبرگزاری تسنیم .

دیدارعلاءالدین بروجردی و الیاس نادران /فرمانده بسیج مردمی عراق امروز (یکشنبه ۱۳ دی ماه) با علاءالدین بروجردی ، اسماعیل کوثری و الیاس نادران دیدارکردند

دیدار فرمانده بسیج مردمی عراق با جمعی از نمایندگان مجلسدیدارفرمانده بسیج عراق با نمایندگام مجلس ایران

                                                                ***

دیدار فرمانده سپاه بدر عراق با عمار حکیم 

رمانده شاخه نظامی بدرعراق

دیدار/هادی العامری، رئیس شاخه نظامی سازمان بدر عراق با حجت‌الاسلام والمسلمین -سید عمار حکیم- رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق / دوشنبه 18 آبان‌ماه 1394

فرمانده بسیج مردمی عراق در کنار مزار شهید تهرانی مقدم-9ارديبهشت ۱۳۹۴ 

مطلب

توضیح مدیریت سایت سامرا:به پست دیگر"چگونگی نولد وورود"داعش"به عراق-نیزمراجعه نمایید

برچسب‌ها, , , , , , , , , ,

پاسخ دهید