0

aaa 473 views

خبر / گزارش تصویری

سفیر جدید ایران در عراق”مسجدی” معرفی شد 

آوریل 19, 2017 در 2:57 ق.ظ توسط

سفیرایران درعراق-مسجدی

سفیر جدید ایران در عراق"مسجدی" معرفی شد 

در میان استقبال جمعی از مسئولان وزارت خارجه عراق و دیپلمات ها و روسای نمایندگی ها ایران در عراق بعد از ظهر روز سه شنبه (۲۹ فروردين ۱۳۹۶)'ایرج مسجدی' سفیر جدید کشورمان در عراق، وارد بغداد شد.

در مراسم استقبال از سفیر جدید کشورمان در عراق که جایگزین 'حسن دانایی فر' سفیر سابق شده، 'نصیر العزاوی' رییس اداره تشریفات در وزارت خارجه عراق و 'محمد عمر' رییس اداره کشورهای همجوار عراق در وزارت خارجه این کشور حضور داشتند.

مسئولان ارشد وزارت خارجه عراق در بدو ورود ایرج مسجدی به عراق در فرودگاه بین المللی بغداد، ضمن استقبال گرم از ایشان، ابراز امیدواری کردند که روابط دو کشور در دوره سفیر جدید ایران در عراق بیش از پیشش  گسترش پیدا کند.

آنها همچنین برای ایرج مسجدی در مسئولیت محوله به وی به عنوان سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق آرزوی موفقیت و پیروزی کردند.

مشاور امنیت ملی عراق گفت: ما خاطرات بسیار خوبی از "مسجدی" داری 

فالح الفیاض روز یکشنبه(۳ بهمن ۱۳۹۵) درخصوص موضع عربستان درباره ایرج مسجدی سفیر جدید ایران در بغداد گفت: این موضوع به ایران و عراق مربوط است.

 این موضوع که چه کسی نماینده جمهوری اسلامی ایران در عراق باشد، مربوط به ایران است.

الفیاض (مشاور امنیت ملی عراق)گفت: ما از هر کسی که ایران به عنوان سفیر معرفی کند استقبال می‌کنیم. ما خاطرات بسیار خوبی از این شخص (مسجدی) داریم، وی در حمایت از عراق نقش مهمی ایفا کرده و سابقه و حضوری جهادی دارد و حتما نقش مهمی در ارتقا و گسترش روابط و دفاع از منافع دو کشور ایفا خواهد کرد.

مشاور امنیت ملی عراق به نقش ایران در مقابله با داعش اشاره و اظهار کرد: از نخستین روز مقابله با داعش، تنها طرفی که به حمایت و یاری عراق شتافت، جمهوری اسلامی ایران بود. ایران از ارتش عراق و الحشد الشعبی ـ که در آن زمان به تازگی پا گرفته و تأسیس شده بود،  پشتیبانی کرد. دانش و تجربه برخی مستشاران و سلاح و کم‌کهای ایران، نقش بزرگی در تقویت حشد الشعبی و ایفای نقش آن در صحنه عراق داشت. 

بر اساس گزارش شبکه العالم، وی خاطرنشان کرد: ما از حمایت‌های سازنده و بزرگ جمهوری اسلامی ایران از نیروهای عراقی و به ویژه حشد الشعبی قدردانی می‌کنیم. ما در روابط با جمهوری اسلامی ایران، به مواضع و دیدگاه‌های دیگران توجهی نمی‌کنیم، عراق و ایران مرزهای بسیار طولانی دارند و دو کشور از اشتراکات فرهنگی، عقیدتی راسخ و منافع مشترک بسیاری برخوردار هستند. برخی به دنبال آن هستند که نقش ایران را منفی جلوه دهند، درحالی که ما تعامل با ایران را مثبت می‌دانیم و تلاش داریم که روابط با جمهوری اسلامی ایران به بهترین وجه ممکن ارتقا یابد و این روابط بر حسن همجواری و منافع مشترک استوار باشد. 

ایرج مسجدی-سفیر ایران در عراق با -سید عمار حکیم- رئیس جریان حکمت ملی عراق

ایرج مسجدی" سفیر ایران در عراق با "سید عمار حکیم" رئیس جریان حکمت ملی عراق

سردار ایرج مسجدی  دارای بیش از ۳۵ سال سابقه حضور در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است ( از فرماندهان جنگ تحمیلی)و آشنایی عمیقی با فضای سیاسی، امنیتی و قومیتی عراق دارد و در فضای سیاسی و اجتماعی عراق از مقبولیت قابل توجهی برخوردار است.وی متولد آبادان است و تاقبل ازاین، سمت مشاور عالی فرماندهی قدس سپاه پاسداران را در اختیار دارد.

 حسن دانایی فر شش سال و نیمبه عنوان سفیر ایران در عراق فعالیت کرده است

برچسب‌ها, , , , , , , , , , , ,

پاسخ دهید