0

aaa 526 views

بازدید / خبر

رئیس مجلس شوراي اسلامي درسامرا-زيارت عسكريين(ع)

ژانویه 30, 2016 در 5:48 ب.ظ توسط

DSC_3221

(رئیس مجلس شوراي اسلامي درسامرا-زيارت عسكريين

دکترعلی لاریجانی ریاست  محترم مجلس شورای اسلامی وآقای حسن دانایی فرد(سفیرایران درکشورعراق) ٬حسن قشقاوي  معاون کنسولي و پارلماني وزارت خارجهدیروز(صبح سه شنبه6بهمن94)  دررآس هیءتی وارد حرم عسکریین  عليهماالسلام شدند.

                                                                                                       19_56a893e176b09
آقای لاریجانی وهیت همراه پس اززیارت حرم مطهر-ازسرداب نیززیارت کردند وازقسمتهای مختلف سرداب ازجمله چاه غیبت امام زمان(عج)ومحل عبادت ایمیه اطهارعلیهم السلام بازدیدوزیارت بعمل أوردند
دراین سفر مسٰٰولین عراقی ومسول ستادسامرا(اسمعیلی)ایشان راهمراهی می کرد

مسؤل سنادبازسازی عتبات درسامرا(موسی اسمعیلی) رئیس مجلس شوراي اسلامي(دکترلاریجانی)

۲۰۱۶۰۱۲۶_۱۳۳۴۱۶   DSC_1533 DSC_1534

پس ازاقامه نماز جماعت ظهروعصر مسول ستادسامرا درناهاركاري گزارش کاملی ازمراحل بازسازی را به اطلاع ریس مجلس رساندند

ضمنا مسول بازسازي  سامرا هنگام نمازوزیارت ریاست مجلس فرصتی یافت تا بعضی ازمسايل را به اطلاع سفیرایران دربغدادبرساند

DSC_1508                                                       DSC_1511

ضمنا مسول بازسازي  سامرا هنگام نمازوزیارت ریاست مجلس فرصتی یافت تا بعضی ازمسايل را به اطلاع سفیرایران دربغدادبرساند
 آقای اسماعیلی ازسفيرايران ىربغداددر خواست كردندباتوجه بهاستقبال چشمگیرزوارایرانی و عراقی وسایرکشورها نسبت به راه اندازی دفترکنسولی درسامرامساعدت لازم را بعمل آورندکه آقای دانایی فردنيزموافقت فرمودند

ریاست مجلس شورای اسلامی وسفیرجمهوراسلامی وهیات همرا ه بعدازصرف ناهاردرجلسه اي مشترك  با مسولين  حرم عسكريين عليهماالسلام   ريس ستادجباؤسازي سامراداشتند موانع توسعه حرم ومشكلات موجودرا موردبحث وبررسي قراردادند

أقاي دكترلاريجاني  ضمن ابرازخرسندي ازاقدامات انجام شده  تأكيدبرسرعت بخشيدن طرح توسعه حرم مطهر  قول مساعدنسبت به تأمين بودجه وبشتيباني ازروند طرح توسعه اعلام فرمودند 

                                                                              ۲۰۱۶۰۱۲۶_۱۳۳۹۲۳

رياست مجلس وهيت همراه عصرروزجاري سامرارا بمقصدبغدادترک كردند

                                                       ***

بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از حرم امامین عسکریین(ع)

رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه سفیر ایران در عراق و معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه روز سه شنبه ۶بهمن۹۴ وارد شهر سامرا شده و حرم مطهر امامین عسکریین(ع) را زیارت کردند.

                                         حرمین عسکریین بازدید رئیس مجلس شورای اسلامی از حرم امامین عسکریین(ع) +تصاویر

  رئیس مجلس شورای اسلامی به همراه سفیر ایران در عراق و معاون کنسولی و پارلمانی وزارت امور خارجه روز سه شنبه ۶بهمن۹۴ وارد شهر سامرا شده و حرم مطهر امامین عسکریین(ع) را زیارت کردند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سامرا در جریان این بازدید گزارشی از اقدامات و برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات در شهر سامرا ارائه کرد. دکتر لاریجانی و هیات همراه پس از زیارت حرم و سرداب مطهر، از قسمت‌های مختلف سرداب از جمله چاه غیبت امام زمان(عج) و محل عبادت ائمه اطهار(ع) بازدید و زیارت بعمل آورد.

 

 

                                               

                                                     

                                                

 

                                                      

                                                              

                                                                               

 

                                             

                                                            

                                               

                                                    

                                                         

                                               

 منبع: جام نیـوز                                                                   

                                                           ***

 رئیس مجلس شورای اسلامی درحرمین عسکریین سامرا 

بغداد-ایرنا- رئیس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز سه شنبه به خبرنگارانی که در سفر به سامرا همراهی اش کرده بودند، گفت که زمان حملات غافلگیرانه داعش گذشته و امروز جاده ای را از بغداد طی کردیم که کاملا امن است. وی از خیرین خواست فعالانه در طرح های توسعه حرمین عسکریین مشارکت کنند.

                                                                         

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر علی لاریجانی در ادامه سفر به عراق که برای شرکت در اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی صورت گرفت، صبح امروز به سامرا در حدود 110 کیلومتری شمال بغداد رفت و بارگاه مقدس عسکریین و بخش های مختلف آن را از جمله سرداب امام زمان (عج) زیارت کرد. 
وی ، سپس به همراه تولیت و مسئولان از طرح بازسازی و توسعه حرمین نیز بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفت. 
وی همچنین در جلسه ای با مسئولان ستاد بازسازی عتبات عالیات حضور یافت که در آن یکی از مسئولان این ستاد درباره طرح توسعه حرمین توضیحاتی ارائه کرد. 
در این جلسه به رئیس مجلس شورای اسلامی گزارش داده شد که در حال حاضر 90 درصد کار بازسازی و توسعه انجام شده و بزودی مراحل باقی مانده این طرح نیز به اتمام خواهد رسید. 
همچنین گفته شد که عایق کاری و معرق کاری حرم نیز توسط کارشناسان شیرازی و اصفهانی در حال انجام است و گنبد طلایی حرم نیز در شهر مقدس قم بطور کامل ساخته شده که پس از استقرار کامل امنیت در منطقه عمومی سامرا به این شهر منتقل و نصب خواهد شد. 
لاریجانی که در سفر به سامرا از سوی سفیر ایران و معاون کنسولی وزارت امور خارجه همراهی می شد، در جمع خبرنگاران گفت بعد از انفجار حرمین عسکریین در سال 2006 یکبار به این شهر سفر کرده و از نزدیک در جریان بازسازی قرار دارد. 
وی افزود: اکنون پس از سال ها بازسازی و توسعه حرمین با سرعت خوبی پیش می رود و تلاش های ارزنده و خوبی انجام گرفته است. 
لاریجانی در عین حال گفت که البته از نظر توسعه و گسترش حرم و کارهای عمرانی هنوز به سرمایه گذاری بیشتری نیاز است و طرح های تولیت حرمین عسکریین به سرمایه گذاری جدید نیاز دارد. 
رئیس مجلس شورای اسلامی فضای حرمین عسکریین را با توجه به حملات فرقه ای که طی این سالها به آن صورت گرفته ، غریبانه توصیف کرد و گفت از افرادی که تمکن مالی دارند می خواهیم در بازسازی و توسعه طرح های حرم عسکریین مشارکت فعال داشته باشند.
وی در پاسخ به اینکه این ، اولین سفر یک مقام بلندپایه کشورمان به سامرا پس از حمله تروریست ها به حرمین عسکریین (ع) در 10 سال پیش است، گفت : البته من پس از آن، سفر دیگری هم به سامرا داشتم و در جریان گزارش های مربوط به بازسازی حرمین شریفین در این شهر قرار گرفتم. 
لاریجانی همچنین با اشاره به بهبود وضعیت امنیتی عراق گفت بعد از عملیات اولیه داعش در سامرا که مشخص بود ، عملیاتی غافلگیرانه است، مردم و نظامیان عراقی آمادگی نداشتند اما عراقی ها به سرعت به خود آمده و بر اوضاع مسلط شدند. وی اضافه کرد جاده ای که ساعاتی قبل از آن عبور کردید ، امروز کاملا امن است.
دکتر لاریجانی در عین حال به وضعیت عمومی شهر سامرا نیز اشاره کرد و گفت البته شرایط عمومی شهر هنوز عادی نشده است، اما در عین حال امنیت سامرا و جاده های منتهی به آن کاملا برقرار است. 
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ابراز امیدواری کرد که ملت و نیروهای مسلح عراق بزودی بتوانند سایر شهرها و مناطق باقی مانده از اشغال تروریست های داعش را آزاد کنند تا مردم عراق از این وضعیت نجات یابند. 
دکتر لاریجانی شنبه این هفته برای شرکت در اجلاس بین المجالس اسلامی وارد بغداد شد و در حاشیه این اجلاس نیز با روسای مجالس کشورهای ترکیه، پاکستان، تونس، سوریه و همچنین با سران عراق شامل روسای جمهور، پارلمان و نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گوهایی انجام داد. 
گفته می شود ، رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این سفر به نجف اشرف و کربلای معلا نیز خواهد رفت./06/11/1394 ايرنا 

 منتخبی ازنصاویرحضور وزیارت  رئیس  مجلس شورای ملی دکترعلی لاریجانی-درحرم امامین عسکریین علیهماالسلام

DSC_3223DSC_3226 DSC_3227 DSC_3228DSC_3229DSC_3231DSC_3215DSC_3213 DSC_3214DSC_3221 DSC_3222DSC_3195 DSC_3196 DSC_3202

 DSC_3212DSC_3203

DSC_3202DSC_3103 DSC_3111 DSC_3125DSC_3142 DSC_3144

DSC_3100 DSC_3101 DSC_31028T2A6455 8T2A6519 8T2A6528 8T2A65398T2A6540 8T2A6563 8T2A64038T2A6428 8T2A6429 8T2A64358T2A6394 8T2A6397

DSC_3078 DSC_3087 DSC_3098

برچسب‌ها, , , , , , , ,

پاسخ دهید